
Som medlem er du med og eier Bate, og har mulighet til å påvirke hva vi skal jobbe med. Årets generalforsamling i Bate avholdes 2. juni på Clarion Hotel Energy i Stavanger.
Hvert år blir det arrangert generalforsamling i Bate. I dette møtet bestemmer deltakerne blant annet hvem som skal sitte i styret. De godkjenner årsmeldingen og årsregnskapet, og behandler andre innmeldte saker.
Årets generalforsamling blir arrangert 2. juni 2026 på Clarion Hotel Energy i Stavanger.

Med over 69 000 medlemmer, må det velges ut noen til å representere medlemmene under generalforsamlingen. Disse kalles delegerte medlemmer. Før valget blir medlemmene delt inn i to grupper:
De som deltar på generalforsamlingen kalles delegerte personer. De er valgt ut for å representere medlemmenes felles interesser, og har stemmerett i møtet. Som delegert må du selv delta på generalforsamlingen, og kan ikke utnevne en fullmektig.

Årets valgmøte for medlemmer som ikke eier en Bate-bolig blir arrangert 22. mai og foregår digitalt. Her kan alle medlemmer delta og stemme på personene de ønsker skal representere Bates medlemsmasse under generalforsamlingen.
Etter møtet får alle som har meldt interesse for å være med på generalforsamlingen, beskjed om de er valgt til å være delegert. Som medlem har du selvsagt også lov til å delta på generalforsamlingen uten å være delegert, men da har du ikke stemmerett i sakene som blir lagt fram.

Er du Bate-medlem kan du be om å få delta på generalforsamlingen og påvirke Bates arbeid og prioriteringer. Meld din interesse før 21. april 2025 her:
Les mer og meld deg på her
(Gjelder medlemmer som ikke eier en Bate-bolig.)
Eier du en Bate-bolig skjer valget på generalforsamlingen i borettslaget ditt. Da melder du interesse for å delta til styret.
Alle medlemmer, enten de skal delta på generalforsamlingen eller ikke, kan melde inn saker. Hvis du har en sak du ønsker å få tatt opp, må den ha med en beskrivelse og et forslag til vedtak som generalforsamlingen skal stemme over.
Fristen for å sende inn saker til årets generalforsamling er 1. april 2026. Meld inn sak her.
For at saken din skal bli vedtatt, må minst halvparten av deltakerne stemme for forslaget ditt. I noen saker er det nødvendig med to tredjedelers flertall.
Bate har en valgkomité som legger fram forslag til hvem som skal sitte i styret og valgkomitéen. Kandidatene blir valgt inn for perioder på ett til to år om gangen. Som medlem er du velkommen til å foreslå kandidater – enten deg selv eller andre du mener egner seg for vervet.
Fristen for å foreslå kandidater til Bates styre eller valgkomité er 20. mars. Foreslå kandidater her.

Ta gjerne kontakt med vårt kundesenter hvis du har flere spørsmål om generalforsamlingen. Du når oss på telefon 51 84 95 00 eller e-post kundeservice@bate.no

Boligmarkedet i Sør-Rogaland har fått en uvanlig sterk start...

I 2025 ble forkjøpsretten brukt 432 ganger – det høyeste niv...

Bate-appen har gått fra å være en ren medlemsapp til å også ...